Společnost ZLIN AIRCRAFT

Patříme historicky k nejstarším leteckým značkám světa. Tradice výroby letadel ve Zlíně se začala psát již v roce 1934, kdy Jan Antonín Baťa založil společnost Zlínskou leteckou a.s. Vývoj a výroba spolehlivých a bezpečných bezkonkurenčních výcvikových letounů a komponentů nás postupně dostaly do popředí světových výrobců letadel. Značku ZLIN AIRCRAFT reprezentují kvalita, tradice, spolehlivost a bezpečnost.VIZE ZLIN AIRCRAFT

V čele ZLIN AICRAFT stojí od založení firmy roku 2009 Ing. Miloslav Tutter, který si vzal na svá bedra nesnadný úkol – vrátit zpět značku ZLIN mezi nejlepší světové výrobce naší kategorie letadel. Původním povoláním pilot a v současné době ředitel a jediný akcionář společnosti, která vykazuje roční tržby přes 300 mil. Kč. Aktuálně zodpovídá za 140 zaměstnanců. Letadla opouštějící brány závodu putují pravidelně například do zemí latinskoamerických států, USA, na africký kontinent a pochopitelně do evropských i asijských zemí. Tým ZLIN AIRCRAFT tak společným úsilím úspěšně a směle následuje vizi, již ředitel firmy Ing. Miloslav Tutter definoval:

„Poctivým a svědomitým přístupem ke svým pracovním povinnostem dosáhneme obnovení slavného jména výjimečných a kvalitních produktů ZLIN."

Uskutečnění této vize stanovil Ing. Miloslav Tutter sice až na rok 2020, ale už dnes lze říci, že byla splněna  a významná firma zlínského regionu slaví hrdě 85 let od chvíle, kdy v Otrokovicích zahájil výrobu letadel Jan Antonín Baťa.

 

 

 

Historický vývoj letounů ZLIN
CERTIFIKÁTY

Společnost ZLIN AIRCRAFT a. s. je držitelem všech oprávnění nezbytných pro svou činnost. Tato je pravidelně několikrát ročně auditovaná nezávislými a odbornými certifikačními autoritami. 


 


 
Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies ROZUMÍM